Második videóm témája (melyet két részre osztottam, ez az első), hogy szerintem milyen a jó blog, mitől lehet sikeres?Az első felvonáshoz első kérdéseim is csatlakoznak:
Szerintetek mik a jó blog ismérvei?
Milyen blogokat szerettek?
Mitől...
Az írói álnév
Debütálásom videobloggerként. Első (ha nem utolsó) témám: Az írói álnév.
Általánosságban a “fedőnevekről”
Miért használnak a szerzők álnevet?
Hogyan válaszd ki a sajátod?
Az álnév általános célja, hogy elrejtse használója eredeti nevét, valódi...
Olvasóim egyesüljetek!

A Hopeless Cases sorozat, és sok más regény kiadója, a Publio könyváruháza szeptemberben “elköltözött”. Még mindig elérhető az eredeti címen, de van új is, új névvel. Ráadásul új külsővel fut! Tudom, sok az újból, de ki akarom hangsúlyozni az...
A hangzatos hang

Hang: A hang egy elég tág fogalom. Magába foglalja a szerző stílusát (szókincs, szintaxis, stb.),az attitűdjét (hogyan viszonyul az író a világhoz, valakihez, valamihez), karakterét, érzelmeit, a hangnemet, szenvedélyét, és a többit.Tehát mindazt,...
Mutasd a stílusod! Megmondom, ki vagy

A stílusunk a szintaxisokból, a szókincsből, a nyelvi eszközök kiválasztásból, és azok elrendezéséből derül ki. De egyben azt is magába foglalja, hogy kik vagyunk, milyen az ízlésünk, mik a preferenciáink, stb. tehát tükrözi a személyiségünk.
Minden...
Hogyan írjunk gyorsan, hatékonyan?
14:19
bejegyzés

Mind a kezdőknek, mind a rutinos íróknak hasznos, illetve elengedhetetlen, hogy megtanuljanak gyorsan, de jól írni. Ha nem sajátítjuk el ezt a készséget, akkor kevesebbet írunk, ergo kevesebb pénzt kapunk, viszont sok idővel fizetjük ezt meg.
Íme...
Egyszer minden véget ér

De hogyan?
Beszéljünk a boldog vs. szomorú befejezésekről! Avagy happy end vagy depi end?
Kezdjük azzal az alaptétellel, hogy vitathatatlanul a befejezés az egyik legfontosabb rész egy történetben, ugyanis ez az a pillanat, amikor az olvasó...
A rettegett helyesírás
13:39
bejegyzés
helyesírás

A netes tartalmakban, a közösségi hálókon elfogadhatóbb a megléte, mint a nyomtatott szövegekben, a kezdő íróknak pedig fölösleges aggódni, hiszen létezik a korrektor.
Ez nem az én véleményem, az interneten olvastam. Miről szól? A helyesírási...
A dialógus

Beszélgessünk…
de ne úgy, ahogy a való életben! Természetesen, amikor megszólalnak, cselekednek valóságossá válnak előttünk a karakterek, de nem mindegy, hogy mennyire valódiak azok a dolgok, amit kimondanak.
A párbeszédek megírásánál fontos,...
Fogadjunk!

De hogyan?
A kritika fogadása
1. Először is légy őszinte magaddal. Tényleg szeretnél kritikát kapni? Helyesebben, tényleg kritikát szeretnél kapni? Érzed a különbséget? Néhány író, költő késznek érzi magát a kritika fogadására, de amint megérkezik...
Mindenki kritikus, mert mindenkinek van véleménye - A recenzióról

Első lépésként oszlassuk el a tévhitet, ami a kritika műfaját lengi körbe. A kritika nem egyenlő a rosszindulatú véleményekkel, és személyeskedő, lealacsonyító pocskondiázással.
A kritikának tárgyilagosnak és részletesnek kell lennie, amiben...
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)